Břišní diastáza (rozestup přímého břišního svalu) trápí především těhotné ženy a ženy po porodu, setkat se s ní mohou i ženy po menopauze či muži. Při tomto stavu dojde k rozvolnění vazivové linie, která spojuje levou a pravou polovinu břišního svalu. K rozestupu může dojít nejen po celé délce břišního svalu, ale i v částech (například kolem pupíku). Mezi projevy diastázy patří propad na dané části svalu, případně vyboulení do stříšky při zvýšené zátěži na břišní stěnu (typicky při běžných cvicích, jako jsou sedy lehy).

Břišní diastáza se vyšetřuje pohmatem – její přítomnost vás upozorní na narušení funkce hlubokého stabilizačního systému páteře. V tuto chvíli svaly nefungují ve vzájemné souhře – výsledkem může být bolest bederní páteře, blokáda SI skloubení, bolest kyčlí a další. Fyzioterapie vám může s řešením těchto potíží významně pomoci – zejména fyzioterapií, kde je kladen důraz na správné provedení cviků.

Fyzioterapeuti

Léčba vašich potíží přirozenou cestou

Ještě před tím, než začnete brát mnohdy zbytečné léky proti bolesti, zavítejte k nám. Zbavíme vás vašich obtíží přirozenou cestou.

Komplexní řešení pro vaše tělo

V našem lékařském domě pracují jen odborníci v oboru – každý se specializuje na něco jiného, proto vám můžeme nabídnout komplexní řešení pro každý váš problém.

Lidský přístup a špičková péče

Doby, kdy nešel lidský přístup dohromady se špičkovou péčí, jsou dávno pryč. Návštěvu u nás si užijete! Jak po fyzické, tak po psychické stránce.